ورود / عضویت / سبد خرید (0)
مشهد

کوردن بلو رول شده

چيكن كوردن بلو" Chicken Cordon Bleu " یک غذای آمریکاییه که از آشپزی فرانسوی الهام گرفته . کوردن بلو یعنی روبان آبی . و در فرانسه رسم بوده که به بهترین غذا یا بهترین شکل این روبان رو اهدا میکردن! خلاصه اینکه این غذا یکی از غذاهای خیلی شیکه که ...

کوردن بلو رول شده

چيكن كوردن بلو" Chicken Cordon Bleu " یک غذای آمریکاییه که از آشپزی فرانسوی الهام گرفته . کوردن بلو یعنی روبان آبی . و در فرانسه رسم بوده که به بهترین غذا یا بهترین شکل این روبان رو اهدا میکردن! خلاصه اینکه این غذا یکی از غذاهای خیلی شیکه که از خوردن آن لذت می برید.

 

 

 

مواد لازم:

  • سینه مرغ بدون استخوان:4 تکه
  • نمک:1/4 قاشق چایخوری
  • فلفل سیاه:1/8 قاشق چایخوری
  • پنیرسوئیسی:6 ورقه (150 گرم)
  • ژامبون گوشت:4 ورقه
  • خرده نان ادویه زده یا پودر سوخاری:1/2

 

طرز تهیه: فر را روشن کنید و تا دمای175 درجه سانتیگراد گرم کنید. سینی فر را با کمی روغن یا بوسیله اسپری روغن کمی چرب کنید. سینه های مرغ را با بیفتک کوب یا پشت چاقو بکوبید تا پهن شوند و به ضخامت نیم سانتیمتر برسند.

دو طرف مرغ را با نمک و فلفل مزه دار کنید. یک ورقه پنیر و یک ورقه ژامبون روی هر تکه مرغ قرار دهید. سپس مرغ را رول کنید و در انتها با یک خلال دندان آنرا ثابت کنید. به همین ترتیب تمام مرغ ها را رول کنید و در سینی فر قرار دهید. بعد خرده های نان را روی آنها بپاشید.ظرف را به مدت 30 الی 35 دقیقه داخل فری که از قبل گرم شده قرار دهید. سپس سینی را از فر خارج کنید و یک تکه پنیر بالای هر کوردن بلو قرار دهید. مجددا سینی را داخل فر بگذارید و به مدت 3 الی 5 دقیقه یا تا زمانیکه پنیر آب شود، آن را بپزید.سینی را بیرون بیاورید. خلال دندان ها را دربیاورید و این کوردن بلوی آسان و خوشمزه را بلافاصله بصورت گرم سرو کنید.